Ana Sayfa | Güzel Sözler | Sohbet Odaları | özlü Sözler | Anlamlı Sözler| Aşk Sözleri| Bayram Mesajları| Komik Sözler| Msn Sözleri| Aşk Resimleri|
Cep Telefonu Wap GPRS Ayarları  

Cep Telefonu Wap GPRS Ayarları


 

Şuanda WAP/GPRS ayarları sayfası içerikleri görüntüleniyor.

KISA MESAJLA TELEFONUNUZU WAP / GPRS'E NASIL AÇTIRABİLİRSİNİZ ?
Kısa Mesaj ile TURKCELL WAP Ayarları

GPRS destekli Ericsson marka telefonlar için; arada boşluk bırakarak "WAP ERICSSON" yazın ve 2222'ye yollayın.

GPRS destekli Nokia marka telefonlar için; arada boşluk bırakarak "WAP NOKIA" yazın ve 2222'ye yollayın.

GPRS destekli Siemens telefonlar için;arada boşluk bırakarak ‘'WAP SIEMENS'' yazın ve 2222'ye yollayın. Siemens modellerde GPRS ayarları otomatik olarak kaydedilmektedir.Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzun sörf/eğlence menüsü altında pin kodu sorulacaktır. Telefonunuzun yazı karakterini harf modundan sayı moduna çevirip şifreyi 1234 olarak yazın. Telefonunuz bu işlemleri yaptıktan sonra otomatik olarak Turkcell anasayfaya bağlanacak ve GPRS ayarlarınız yapılmış olacaktır.

Bu servisten yapılan yardım için ücret alınıyor mu?
Hayır, bu servisimiz ücretsizdir.

Kısa Mesaj ile TELSIM WAP Ayarları:

Kısa mesajınızın başlığına WAP yazıp, bir karakter boşluk bırakarak AYAR yazın. Ardından yine bir karakter boşluk bırakarak cep telefonunuzun markasını yazıp (MOTOROLA, NOKIA, ALCATEL, ERICSSON, SIEMENS), mesajınızı 7070'e gönderin. Örneğin, Nokia cep telefonlarının WAP ayarlarıyla ilgili bilgi almak için yazacağınız mesaj şöyle olmalıdır:

WAP AYAR NOKIA

Motorola, Alcatel ve Siemens cep telefonlarında; size mesajla gönderilen bilgileri cep telefonunuzun WAP ayarları bölümüne girmeniz gerekir.

Nokia ve Ericsson telefonlarda bu bilgiler kaydet komutunuzla cep telefonunuza otomatik olarak yüklenir.TELEFONUNUZUN WAP / GPRS AYARLARINI NASIL YAPABİLİRSİNİZ ?

Telefonunuzun WAP ayarlarını sadece bir kere yapmanız yeterlidir.

Turkcell İçin:
http://www.turkcell.com.tr ana sayfasındaki WEB SERVİSLERİ menüsünden wap ayarları bölümüne girerek telefon modeliniz için ayarlarınızı isteyebilirsiniz.

Telsim İçin:
http://www.telsim.com.tr/servisler/bilgi_servisleri/CepWap/index.php?bolum=marka
http://www.telsim.com.tr/servisler/operator_servisleri/GPRS/index.php

Aria İçin:
http://www.aria.com.tr/servisler/aht/gprs/index.shtml
http://www.aria.com.tr/servisler/aht/wap/index.shtml

Aycell İçin:
http://www.aycell.com.tr ana sayfasında yer alan AYARLAR menüsünden wap/gprs ayarlarınızı yapabilirsiniz.
--------------------------------------------------------------------------------
TELEFONUNUZA GELEN WAP ADRESİNE NASIL BAĞLANILIR ?


Nokia telefonlar için :


Nokia 6600 için: Gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra telefonunuza “Mesaj Alındı” şeklinde bir ikaz belirecektir. Telefonunuzun sol üst köşesinde bulunan “Göster” tuşunu kullanarak mesajı açınız. Karşınıza iki ayrı adres çıkacaktır. Üstte bulunan adres wap/gprs linkini, aşağıda bulunan adres ise içeriğin ismini taşımaktadır. Wap/gprs linkinin üzerine gelerek “Seçenekler”den “Mesajı İndir” komutunu seçiniz. Karşınıza “Sunucu Bağlantısı Gerekiyor. Bağlanılsın mı?” şeklinde bir ikaz çıkacaktır. Evet tuşuna basarak bağlantıya onay verin. Bu komutu verdikten kısa bir süre sonra karşınıza gelecek olan Wap sayfasındaki ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” linkine tıklayınız. Yükleme tamamlandıktan sonra “İçerik alındı” şeklinde bir mesajla karşılaşacaksınız. Telefonunuzun “Seçenekler” tuşunu kullanarak “Kaydet” komutu veriniz. İçerik telefonunuza kaydedilecektir.

Diğer Nokia modelleri için: Gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra telefonunuza “Servis Mesajı Alındı” şeklinde bir ikaz belirecektir. Telefonunuzun en üst sol köşesinde bulunan “Seçenekler” tuşunu kullanarak “Al” seçeneğini seçiniz, bu komutu verdikten kısa bir süre sonra karşınıza gelecek olan Wap sayfasındaki ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” linkine telefonunuzun “Seçenekler” tuşunu kullanarak “Bağı Aç” komutuyla bağlanın. Yükleme tamamlandıktan sonra “İçerik alındı” şeklinde bir mesajla karşılaşacaksınız. Telefonunuzun “Seçenekler” tuşunu kullanarak “Kaydet” komutu veriniz. İçerik telefonunuza kaydedilecektir.


Samsung telefonlar için:

Samsung N620 için: Telefonunuza wap adresinin bulunduğu bir SMS ulaşacaktır. Bu adrese telefonunuzun wap/gprs menüsü aracılığıyla (manuel olarak linki yazmanız gerekmektedir) bağlanınız. Karşınıza gelecek olan wap sayfasındaki ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” linkine tıklayınız. Yükleme tamamlanınca ”İçerik alındı” ikazını göreceksiniz. Menüden “Kaydet” seçeneğini kullanarak içeriği telefonunuza kaydediniz.
Diğer Samsung modelleri için: Gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra telefonunuza “Uyarının geldiği yer xxxxx. Şimdi gösterilsin mi?” şeklinde bir ikaz belirecektir. Ekranınızın sol tarafında “Göster” sağ tarafında “Geç” seçeneklerinden “Göster” seçeneğine tıklayın. Bu komutu verdikten kısa bir süre sonra ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” ikazı ile karşılaşacaksınız. Ekranın sol alt köşesinde bir check işareti göreceksiniz. Bu işareti aktivite ediniz. Yükleme tamamlanınca eğer içerik bir görüntü ise “kaydedildi” mesajı, içerik melodi ya da ses ise üst tarafta melodinin ismi alt tarafta “Çal” komutu belirecektir. Sol taraftaki tuşu kullanarak önce melodiyi dinleyiniz. Melodi çalmaya başladığında ekranda “Kaydet” seçeneği gözüktüğünde sol tarafta bulunan “Evet” tuşuna basıp işlemi sonlandırın ve No tuşuna basarak Gprs bağlantısını koparın.

Motorola telefonlar için:

Motorola E365 marka telefonlar için: İçeriği yükleyeceğiniz wap bağlantı mesajı telefonunuza ulaştığında telefonunuzun ekranının sol üst köşesinde bir zarf resmi belirecektir. İçeriği yükleyebilmek için kullandığınız GSM operatörünün ana sayfasına bağlanırken 0 (sıfır) tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun, karşınıza telefonunuza yollanmış istek listesinden son yolladığınız isteğin üzerine gelip ok tuşuna basın. Wap'a bağlandığınızda karşınıza çıkan linkin üzerine gelip OK tuşuna basın. İsteğiniz telefonunuza yüklenecektir.


Siemens telefonlar için:

Gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra telefonunuza “Browser Mesajı Alındı” şeklinde bir ikaz belirecektir. Ekranınızın sol tarafında “Geç” sağ tarafında “Göster” seçenekleri çıkacaktır. Göster seçeneğini aktivite ettikten sonra ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” ikazını göreceksiniz. Sağ tarafta bulunan “Seç” tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra içeriğin ismi ekrana gelecektir. Sağ tarafta bulunan “Seçenek” tuşundan “Kaydet” komutunu verip işlemi sonlandırınız.

Sony Ericsson telefonlar için:

Sony Ericsson P800/P900 Telefonlar için: Bu telefona gelecek olan WAP adres mesajı SMS geldi uyarısı vermeyecektir. Bu mesajı telefonunuzun WAP/GPRS bağlantı menüsü altına girdiğinizde beklemekte olan bir WAP PUSH mesajı olarak göreceksiniz. Bu mesajdaki adrese bağlanarak içeriğimizi indirebilirsiniz.


Diğer Sony Ericsson telefonlar için: Gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra telefonunuza içeriğin ismi ile birlikte ekranın ortasında “Devam Et” seçeneği gelecektir.Telefonunuzun “Yes” tuşuna bastığınızda karşınıza “Yükle” “Sil” “Ertele” seçenekleri çıkacaktır.”Yükle” seçeneğini aktivite ettikten kısa bir süre sonra ekranınıza ”Almak istediğiniz içeriği bu linke tıklayarak indirebilirsiniz” ikazı gelecektir.”Yükle” komutu verdikten sonra içeriğin ismi gözükecektir.Telefonunuzun sol tarafında bulunan “Kaydet” seçeneğini kullanarak işlemi tamamlayınız.

 

  ABONE VR yazıp 3022' ye gönderin, logo melodilere daha ucuza sahip olun!

  ABONELİK AVANTAJLARI:

  Sitemize abone olduğunuzda:

* Tema ve oyun haricindeki ilk gönderiminizi yarı fiyatına daha ucuz alabileceksiniz. Aboneliğinizi devam ettirdiğiniz sürece her hafta bu indirime tekrar sahip olacaksınız.
* Her hafta indirimlerden ve yeniliklerden sms ile haberdar edileceksiniz.
* Sitemizdeki bütün içeriklerimizi 2 sms / 4 kontör daha ucuza yükleyebileceksiniz.
* Her zaman size özel %25-%30'lara varan oranlarda indirimli oyunlarımız olacak.
 

  3022 ABONELİK ŞARTLARI:

* Abonelik başlangıcı 2 sms / 4 kontördür.
* Abonelik bedeli olan 6 sms / 12 kontör her hafta otomatik tahsil edilecektir.
* Abonelik iptali aboneliğin başlangıcından en az iki hafta sonra yapılabilir. Bunun için ABONEIPTAL yazıp 3022' ye göndermeniz gerekmektedir.

 

13 Aralık 2017 Çarşamba

Güzel Sözler | güzel sözler | Güzel Sözler |Hazır Mesajlar | Şiirler | Resimler | Yemek Tarifleri | Gazeteler | Canlı TV | Rüya Tabirleri | Atatürk | Bayramlar | Online işlemler | Astroloji | Komiklikler | MSN | Kadınca | Cep Telefon | Sınav Sonuçları | Sınav Sonuçları